Валерій Гегомян
1925–2000 рр.
Валерій Гегомян
1925–2000 рр.
18. 9 000 $ - 11 000 $ Гегомян Валерій"Стара" 1970-ті рр.
Полотно, олія, 205х100 см
Визначний український художник вірменського походження, учень Мартироса Сар'яна, засновник художньо-графічного факультету Одеського педінституту, наставник видатних майстрів одеської школи. Серед його учнів – Олександр Ройтбурд, Сергій Ликов і Василь Рябченко.

Гегомяна прийнято вважати представником так званого другого одеського авангарду: в його роботах, насамперед у монументальних портретах, відчувається експресія і трагічний темперамент його вчителя Сар'яна. Крім того, творчість Гегомяна сповнена впізнаваних алюзій на неоромантиків-модерністів, зокрема на Врубеля. Але у водночас на манеру Гегомяна вплинула його власна біографія – втрата батьківщини і родини. Батько його, відомий актор Арутюн Ханагян, загинув у сталінських таборах, а сам художник довгі роки поневірявся по околицях Союзу; його життя до одеського періоду було украй важким і нестабільним. Останні роки, після смерті дружини, Гегомян став затворником, писав епічні полотна на тему вірменської історії («Криваве весілля», «Полум'я смутку», «Любов'ю запалений»).

За життя Гегомян не брав участі у виставках: він був занадто скромним і вимогливим до себе, його посмертні виставки організували його учні. Сьогодні Валерій Гегомян – один із найбільш затребуваних українських художників.